11 Eylül 2013 Çarşamba

En iyi arkadaşım evlendi!Ve işte Feyza & Faruk’un mutlu masalının başlangıcı; 

 8 Eylül 2013

Sabah 7.15’te alarm sesine gözlerimi açmış Orkun’dan mesaj beklerken Feyza’nın panik mesajıyla panikleyerek ben Orkun’a mesaj attım. 
Hazır mısın? hadiii... diye.

Gelin arabası çifti olarak saat 8’de evlerinin önündeydik. 9 gibi de kuaförde... Ben böyle rezalet bir kuaför görmedim. Gelin adayları aman diyim! Gideceğiniz kuaförü çok ama çok iyi araştırın. Biz gittiğimizde içerde 4 gelin vardı. Bizden sonra en az bir 4 gelin daha geldi. Yıllardır heyecanla beklediğiniz, hevesle hazırlandığınız ve stresten bunaldığınız bu günde bir de acaba yetişecek miyim stresi yaşamamak içi bu konuda net olmanızı öneririm (Bana iyi bir tecrübe oldu şahsen). Gözlerini resmen para bürümüş ve bu yüzden bir güne 8 gelinden fazlasına randevu vermiş bu kuaför Üsküdar’da. Adı Özenir Kuaför. Adına aldanmayın, kadın belli ki işinde tecrübeli ama bu demek değil ki saçınızı makyajınızı kendi tecrübesine göre, ne istediğinizle ilgilenmeden yapacak! Taburede beklettiği gelinleri en özel günlerinde sıradan hızlı hızlı elden çıkaracak. Onlar için alalade bir gün olabilir ama bir gelin için hayatının en özel gününü rezil etme hakkını onlara kimse vermez! Kaldı ki mekanın doluluğu, tek bir giyinme odası olması, bekleyen gelinler arasında da sıra oluşu, ayrı bir gerginlik yarattı. Ukala mekan “Biz 30 gelin de çıkarıyoruz buradan, ne olmuş diye” çirkin bir savunmayla bizi uğurlayınca yeter dedik ve gerekli yerlere şikayette bulunduk.


Bu günü anlatmaya kötü tarafından başladım ama bilinsin istedim. 
Bir kişiye bile ulaşsa, o bir kişi kendini bu stresi yaşamaktan kurtarsa, kârdır…

Kuaför'den :(
Kuaförden gergin ve memnuniyetsiz ayrılan gelincik, neyseki Fenerbahçe Parkı’nda yapılacak fotoğraf çekimine yetişebildi. Fotoğrafçı kız çok ama çok tatlıydı, kesinlikle tavsiye olunur :) Çekim çok keyifli oldu. 
Ama arada yağmur yağdı. Orkun "Sen olsan kesin ağlardın" dedi. Kesinnn :( Ama Feyza sakin durabildi ve zaten sonra güneş açtı :) Böyle zamanlarda yaşadığın anın tadını çıkarmak ne kadar da önemli bir meziyet. 
Durum belli, ya oturup ağlayacaksın, karalar bağlayacaksın ya da o şartlarda eğlenmeye bakacaksın. 2.sini yapmak gerek :)


Bunlar da kaçak fotoğrafçı olarak benim arada yakaladığım birkaç poz:
Fotoğraf çekmekten hiç haz etmeyen bir erkek ve fotoğraf çekmeye, çektirmeye bayılan bir kız çift olursa, zor da olsa arada birkaç poz yakalanır :)

Bir Murad Osmann pozu da bizden :PTa tammm! Fotoğraf çekiminin en eğlenceli karesi, ama hileli :)

Fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra eve gittik. Gidişi hiç anlatmayayım, arabanın üstünde Angaranınnnn bağlarıııııını söyleyen bir tomar çocukla uzun yollar yaptık :)


Davul zurna geldi. Gelin evden çıktı. O ne güzel bir an…
Gel de ağlama :(

Neyse konvoy halinde, dat dat dat kornalar eşliğinde düğün mekanına vardık. Eğlenceli, bol oynamalı, güzel bir düğün oldu…

 İntaş'ın çiftleri demiş kuzenim...
 iki kuzen İntaş'ta okuduk, aşkı İntaş'ta bulduk :P
Eve dönüş yolunda gelin ağlar, ben ağlar, anne ağlar...
Her şey çok güzeldi çok da duygu dolu :)

Ve bu keyifli koşturmacanın sonunda;

Gecenin 3’ünde eve varabilen Merve ertesi gün uyanıp işe gidemedi. Ayakkabı bulamayan Merve 2 gün de önceden izin alıp o mağaza senin bu mağaza benim diye dolanıp durdu. 1 mağazaya 2 saatini rahat rahat ayıran Merve, zamansızlıktan 1 saat içinde tam 14 mağaza gezip, atom karınca hızıyla takı eksiklerini de tamamladı, yıllık izninin kalan kısmını da böylece harcamış oldu. İş arkadaşlarının “Bir de sen evlensen nasıl hazırlanacaksın?” sorularına verilmiş “Bana 1 sene ancak yeter” cevabının hakkı da verilmiş oldu :)


Kuaför: özenir
Fotoğraf mekanı: Fenerbahçe Parkı
Dış çekim Fotoğrafçısı: Caravan Fotoğraf 
Düğün mekanı:Park Night

3 yorum:

 1. Yaaa süpersin :) İnşallah bende senin blogunu yazarım kuşum..
  Yanlız pasta beni kaplamış koptum o resme :)

  YanıtlaSil
 2. Yaaa süpersin :) İnşallah bende senin blogunu yazarım kuşum..
  Yanlız pasta beni kaplamış koptum o resme :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah canım, bakalım neler olacak :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...