28 Ağustos 2013 Çarşamba

En iyi arkadaşım evleniyor!Bir insanın hayatında çok özele inebilen, sizi sizin kadar bilen sayılı insan vardır. İşte onlar şanstır, candır…

Ben hep şunu söylerim kendime; dilinden anlayan bir ailen, arkadaşın gibi seninle sohbet edebilen bir annen, seni ailesinden biri gibi gören bir arkadaşın ve aynı anda hem ailen hem arkadaşın olabilecek bir sevgilin varsa daha başka kimseye ihtiyacın yok demektir.

İşte benim böyle arkadaşlarım var, çok şükür ki… İnsanların -kusura bakmayın ama- bu denli ucuzlaştığı, arkadaşlıkların çıkar ilişkilerinden başka dayanağı kalmadığı şu dönemlerde, ben kendimi çok şanslı hissediyorum.

İşte şimdi onlardan birinin ve çok çok özelinin mutlu bir gününe hazırlanma telaşı yaşıyoruz. 1 sene varken bile “Seni gelinlikle görmeden evlendiğine inanamayacağım…” dediğim canım arkadaşım 2 hafta sonra gelin oluyor. Gerçekten farklı bir duygu.

 Düşünsenize 10 küsür yıldır arkadaşınız, hayatınızın her anından, her gelişmesinden haberdar. Sizi sizin kadar iyi tanıyor, yeri gelince kendinizle ilgili cevap bulamadığınız sorulara o cevap veriyor. Canınız yanıyor, ona sığınıyorsunuz, mutluluğunuzu onunla paylaşıyorsunuz, başarılarınızı o taktir ediyor. Yeri geliyor moral veriyor yeri geliyor cesaret… Her sırrınızı o biliyor, sizi hafifletiyor, bazen kızdırıyor, ama ondan asla vazgeçilemiyor…

Çünkü o dost!

Şimdi dost yuvadan uçuyor :)

Önce internette çeyiz telaşı, sonra organizasyon, nikah şekeri nasıl olsa, davetiyeyi biz mi tasarlasak, eminönüne ne zaman gitsek (ki gidemedik beraber) derken once kına süslerini hazırladık, pazar günü de evini yerleştirdik. Nasıl güzel oldu, nasıl duygulandırdı beni… İçimdeki üşengeç hatta tembel Garfield bile çıktı gitti o curcunada. Kendi evimde gibi zevkle ve mutlulukla geçirdim o günü.

Zaten artık ucundan benim de evim orası :)

Hayatınız hep böyle rengarenk...Masal gibi...

Ve şirinlikler içinde geçsin.
Okuyuculara notlar:

Evlenecek, kına hazırlığı yapacak olanlar varsa; aynalar Günlerden Mutluluk'tan...
Canım arkadaşım, davetiye metnini benim yazmamı istedi. Hem mutlu oldum hem de birazcık gururlandım :)

Düğün postunda görüşürüz!

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...